04.03.2019

Atletika

Ján Volko je členom ŠCP len od novembra 2018 a už sa mu podarilo obohatiť našu medailovú bilanciu najlepším možným spôsobom. Na halových majstrovstvá Európy v Glasgowe zvíťazil vo finále šprintu na 60 metrov, a časom 6,60 sekúnd porazil aj obhajcu titulu, Brita Kiltyho

05.12.2018

Športové centrum polície oslávilo 25 rokov svojej existencie. Jeho predchodca, Stredisko štátnej športovej reprezentácie Ministerstva vnútra, vzniklo 1.7.1993 ako súčasť novovzniknutého rezortu vnútra. 1.1.2015 sa názov zmenil do súčasnej podoby. Od začiatku až do roku 2016 na jeho čele stál Marián Kukumberg (na snímke v strede, spolu s ministerkou vnútra Denisou Sakovou a súčasným riaditeľom Jurajom Minčíkom), ktorého nahradil bývalý úspešný športovec a tréner, Juraj Minčík. Za 25 rokov svojej existencie športovci ŠCP získali množstvo významných úspechov, vrátane olympijských prvenstiev, titulov majstrov sveta a Európy. Nosnými športami sú od začiatku až doposiaľ športová streľba, rýchlostná kanoistika a vodný slalom, ale zoznam športov sa postupne dopĺňa a mení. Výročie si bývalí aj súčasný členovia ŠCP pripomenuli dôstojnou oslavou, na ktorej najvýznamnejších športovcov, trénerov a funkcionárov ocenila ministerka vnútra a ďalšie osobnosti slovenského športu.

10.09.2018

Športová streľba

Prvý týždeň MS v športovej streľbe všetkých typov zbraní v kórejskom Čchangwone priniesol fantastické výsledky našich športovcov. Najprv Erik Varga podľahol v rozstrele len o jeden terč Španielovi Fernandézovi, ktorý vyrovnal svetový rekord, a s titulom vicemajstra sveta si aj zabezpečil účasť na OH 2020. Dramatické finále priniesla aj súťaž žien v puške v ľahu na 50 metrov. Daniela Demjén-Pešková vynikajúcim nástrelom 623,3 vybojovala bronz, keď od zlata ju delilo len 0,6 boda. Zuzka Rehák Štefečeková potvrdila skvelú formu, a v trape žien zvíťazila v rozstrele na čínskou strelkyňou tesne 3:2. Aj ona ma teda štart na OH zaistený. Lístok na OH priniesol aj ďalší vynikajúci výkon brokárov. Zuzka a Erik v disciplíne trap – tímový mix vyrovnali svetový rekord a získali ďalšie zlato. O piatu medailu sa postaral Hubert Andzej Olejnik, keď v dvojitom trape mužov, výkonom 140 terčov + 1 v rozstrele, skončil tretí.