10.09.2018

Športová streľba

Prvý týždeň MS v športovej streľbe všetkých typov zbraní v kórejskom Čchangwone priniesol fantastické výsledky našich športovcov. Najprv Erik Varga podľahol v rozstrele len o jeden terč Španielovi Fernandézovi, ktorý vyrovnal svetový rekord, a s titulom vicemajstra sveta si aj zabezpečil účasť na OH 2020. Dramatické finále priniesla aj súťaž žien v puške v ľahu na 50 metrov. Daniela Demjén-Pešková vynikajúcim nástrelom 623,3 vybojovala bronz, keď od zlata ju delilo len 0,6 boda. Zuzka Rehák Štefečeková potvrdila skvelú formu, a v trape žien zvíťazila v rozstrele na čínskou strelkyňou tesne 3:2. Aj ona ma teda štart na OH zaistený. Lístok na OH priniesol aj ďalší vynikajúci výkon brokárov. Zuzka a Erik v disciplíne trap – tímový mix vyrovnali svetový rekord a získali ďalšie zlato. O piatu medailu sa postaral Hubert Andzej Olejnik, keď v dvojitom trape mužov, výkonom 140 terčov + 1 v rozstrele, skončil tretí.

27.08.2018

Rýchlostná kanoistika

Čiastočne inovované zloženie posádky K4 obhájilo svoje miesto na svetovej scéne. Na majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v portugalskom Montemore si na olympijskej trati na 1 kilometer vybojovali striebornú medailu, keď nestačili len na loď z Nemecka. K skúseným harcovníkom Erikovi Vlčekovi a Jurajovi Tarrovi sa do lode posadil aj Samuel Baláž a Gábor Jakubík. čas v cieli: 2:58:914.

13.08.2018

Športová streľba

Dokonalý záver majstrovstiev Európy v streľbe z borkových zbraní pre Slovensko zariadili reprezentantky ŠCP. Najprv v piatok zvíťazila Danka Barteková v individuálnom skeete, keď vo finálnom rozstrele porazila Francúzsku Anastassiouovú 54:52. Danka bola strojkyňou aj ďalšieho zlata, v skeete družstiev. Spolu s Veronikou Sýkorovou a Luciou Kopčanovou vyradili aj veľmi silné Taliansko a vo finále prestrieľali Nemky 47:45. Slovensko tak skončilo ME s medailovou bilanciou 3 zlaté, 2 strieborné a 2 bronzové, všetky v réžii ŠCP.