13.08.2018

Športová streľba

Dokonalý záver majstrovstiev Európy v streľbe z borkových zbraní pre Slovensko zariadili reprezentantky ŠCP. Najprv v piatok zvíťazila Danka Barteková v individuálnom skeete, keď vo finálnom rozstrele porazila Francúzsku Anastassiouovú 54:52. Danka bola strojkyňou aj ďalšieho zlata, v skeete družstiev. Spolu s Veronikou Sýkorovou a Luciou Kopčanovou vyradili aj veľmi silné Taliansko a vo finále prestrieľali Nemky 47:45. Slovensko tak skončilo ME s medailovou bilanciou 3 zlaté, 2 strieborné a 2 bronzové, všetky v réžii ŠCP.

07.08.2018

Športová streľba

Medailová bilancia sa po pondelkových súťažiach ME v brokovej streľbe zlepšila na 1-2-2. Hlavnou postavou bola opäť Zuzka Rehák Štefečeková. Najprv obsadila v dvojitom trape druhú priečku, keď sa až na poslednej položke pretlačila cez fínsku strelkyňu, a potom vybojovala, spolu s Hubertom Andrzejom Olejnikom najcennejší kov v kategórii mix, kde nechali za sebou aj favoritov z Talianska. Hubert stál na pódiu aj v individuálnej súťaži double trapistov, kde skončil, opäť po skvelých posledných položkách, bronzový.

06.08.2018

Športová streľba

Hneď prvé vystúpenie brokárov na majstrovstvách Európy v rakúskom Leobersdorfe prinieslo výborné výsledky našich pretekárov, keď Zuzka Rehák Štefečeková obsadila v trape tretie miesto s celkovým nástrelom 118 terčov. Erik Varga síce o jediný terč prehral boj o tretiu priečku, ale ani on neodíde bez medaily, keďže spolu so Zuzkou vybojovali striebro v súťaži mix